Сімейні традиції як засіб виховання

Всі батьки переймаються питанням виховання своїх дітей. Пропоную до Вашої уваги один із ефективних засобів виховання.

Що ж таке сімейні традиції та які вони можуть бути? Родинні традиції – це дії ВСІЄЇ сім'ї, які завжди ПОВТОРЮЮТЬСЯ багато разів.

Навіщо вони потрібні?

Взагалі родинні традиції приносять стан стабільності та безпеки, а саме це відчуття одне із засадничих для нормального розвитку особистості.

Без спільних справ члени сім'ї не відчувають між собою спорідненості й близькості, не уміють показувати один одному свою любов і турботу і виникає відчуженість і відчуття внутрішньої самотності кожного.

Дитина, яка виросла в міцній сім'ї, в якої є свій порядок і устрій, є більш захищеною і впевненою в собі, їй є до кого звернутись в складних життєвих ситуаціях, вона не відчуває самотності, у них вища самооцінка. А ще такі діти створюють у майбутньому щасливі сім'ї, цінують вірність і близькість, поважають інших і уміють зважати на чужу думку.

Бувають традиції, що передаються з покоління в покоління. Втім, Ви й самі можете створити власні традиції.

Сімейні традиції можуть бути щотижневі або щоденні.

Сімейні традиції як засіб виховання

Це можуть бути традиції свята, традиції обговорення і вирішення загальних сімейних питань, традиції домашньої роботи, традиції відпочинку тощо.

Так, якщо діти з народження бачать, що щосуботи вся сім'я займається прибиранням з жартами і веселим азартом, то і вони будуть включатися в цю «гру» і потім навіть не уявлятимуть собі інших шаблонів.

Є приємні родинні традиції, які допомагають розслабитися всім в кінці тижня. Наприклад, спільний родинний недільний обід із спектаклем і настільними або просто іншими спільними іграми. Або спільний культпохід в кіно, в парк, на виставку. Або щотижневі одноденні походи на природу з наметами, вогнищем, печеною картоплею і піснями під гітару.

Сімейні традиції як засіб виховання

Не менш важливими є щоденні традиції. Наприклад, ритуал відходу до сну, дозволяє позбутися дитячих капризів і нічних кошмарів, щодня відчувати близькість і захищеність дитини, «тримати руку на пульсі подій» в її житті. Створюючи з самого дитинства атмосферу довіри, показуючи приклад своїми розповідями про свій день, ви привчите її ділитись з вами своїми маленькими бідами і радощами.

Прикладом традицій, що захищають дитину від «поганого впливу вулиці», є спільні обіди/вечері. За результатами проведених досліджень, діти які мінімум 3 рази на тиждень вечеряють «всією сім'єю» не схильні до приєднання до сумнівних організацій і компаній.

За столом в кожній сім'ї теж існують свої традиції, наприклад, в сім'ях де прийнято роздавати їжу за старшинством і значущості в сім'ї, синам не треба зайвий раз пояснювати що таке відповідальність за сім'ю, а дівчаткам - про важливість створення затишку в будинку.

Сімейні традиції як засіб виховання

Веселі добрі домашні прізвиська теж є родинними традиціями. Головне, аби ці імена не виходили за межі сім'ї та ними не могли скористатися інші люди і вони не стали б «дражнилками» вашої дитини.

Отже, сімейні традиції - це найдієвіший прийом виховання. Вони вчать дитину, як треба роботи або діяти без використання моралізаторства чи покарання.

Практичний психолог Яковенко О.В.

Опубліковано: 22-03-2016

• Батьківські збори для батьків майбутніх першокласників
  • Про зарахуванння учнів до 1-х класів
  • Про вибір підручників для 1, 5, 10 класів на 2018/2019 н.р

• Про нашого випускника у ЗМІ
  • Участь старшокласників у інтегрованому заході для людей з обмеженими можливостями «Світ великих сердець»
  • Моя сім’я – мій всесвіт…

• Чергова перемога наших учнів
  • Вітаємо наших учасниць обласного фестивалю "Мультимедійний Шекспір 2018"
  • Вітаємо з черговою перемогою ученицю 11 класу Гулієву Аліну!