Поради психолога

Готовність до школи майбутніх першокласників

Поради психолога

Підготовка до школи передбачає фізичну (зміцнення здоров'я) і психологічну готовність.

Фізична готовність — це стан здоров'я. Чим здоровіша дитина, тим більше вірогідність того, що вона успішно вчитиметься. Якщо у Вашої дитини є хронічні захворювання, якщо вона часто і тривало хворіє, ослаблена, швидко втомлюється, відстає у фізичному розвитку від своїх однолітків, має природжену схильність до якихось важких захворювань, перенесені серйозні травми (у тому числі й родову) або складні операції в дошкільному віці, то все це може перешкодити їй не лише добре вчитися, але і повноцінно реалізувати себе в шкільному колективі, а потім і в житті. Тому зміцнення здоров'я дитини — ця перша необхідна умова успіху у навчанні.

Передусім, створіть у себе вдома умови, що будуть сприяти нормальному росту, розвитку і зміцненню здоров'я дитини. Чітке і строге виконання режиму дня привчає дитину до певного розпорядку: в один і той же час лягати спати, прокидатися, приймати їжу, грати, займатися. При достатній тривалості нічного і денного сну (у сумі приблизно 12 годин) діти не втомлюються, із задоволенням не лише грають і пустують, але й займаються - малюють, вирізають, виконують нескладну хатню роботу.

Пам'ятайте про користь свіжого повітря - це справжній еліксир здоров'я. Приблизно половину денного часу (тобто близько 6 годин) діти повинні знаходитися в стані активної діяльності. Відомо, що найбільшу користь приносять спільні з батьками заняття. Нехай міцно увійдуть до устрою життя вашої сім'ї уранішня зарядка, пішохідні прогулянки, екскурсії, походи, посильна фізична праця. Зважайте разом з тим, що витрати енергії на активний ріст і велику рухову активність повністю компенсуються лише повноцінним і регулярним харчуванням.

Психологічна готовність дитини до навчання в школі є підсумком виховання і навчання дошкільника в сім'ї та дитячому садочку. Вона визначається системою вимог, які школа пред'являє до дитини : відповідальне відношення до навчання, міра довільності управління своєю поведінкою, здатність виконувати розумову працю, що забезпечує свідоме засвоєння знань, встановлювати з дорослими і однолітками контакти на основі спільної діяльності.

З психологічної точки зору передусім слід звернути увагу на такі складові: мотиваційну, емоційно-вольову, інтелектуальну, соціальну готовність і рівень розвитку зорово-моторної координації.

Ці різновиди психологічної готовності розглянемо у наступних статтях у розділі "Сторінка психолога/Поради батькам".

Поради психолога

Практичний психолог Яковенко О.В.

Опубліковано: 06-04-2016

Оголошення

  • Увага! Змінено режим роботи
  • Список першокласників 2019/2020 н.р.
  • До уваги батьків майбутніх першокласників

Новини

  • Подяка за активну допомогу гімназії
  • Екологічний марафон
  • Марафон "90 днів до літа"

Досягнення гімназії

  • Досягнення гімназії за 2018/2019 навчальний рік
  • Результати міських конкурсів
  • Результати Міського конкурсу "Молоді патріоти нашої країни". Вітаємо наших учнів!