Поради психолога

Готовність до школи майбутніх першокласників

Поради психолога

Підготовка до школи передбачає фізичну (зміцнення здоров'я) і психологічну готовність.

Фізична готовність — це стан здоров'я. Чим здоровіша дитина, тим більше вірогідність того, що вона успішно вчитиметься. Якщо у Вашої дитини є хронічні захворювання, якщо вона часто і тривало хворіє, ослаблена, швидко втомлюється, відстає у фізичному розвитку від своїх однолітків, має природжену схильність до якихось важких захворювань, перенесені серйозні травми (у тому числі й родову) або складні операції в дошкільному віці, то все це може перешкодити їй не лише добре вчитися, але і повноцінно реалізувати себе в шкільному колективі, а потім і в житті. Тому зміцнення здоров'я дитини — ця перша необхідна умова успіху у навчанні.

Передусім, створіть у себе вдома умови, що будуть сприяти нормальному росту, розвитку і зміцненню здоров'я дитини. Чітке і строге виконання режиму дня привчає дитину до певного розпорядку: в один і той же час лягати спати, прокидатися, приймати їжу, грати, займатися. При достатній тривалості нічного і денного сну (у сумі приблизно 12 годин) діти не втомлюються, із задоволенням не лише грають і пустують, але й займаються - малюють, вирізають, виконують нескладну хатню роботу.

Пам'ятайте про користь свіжого повітря - це справжній еліксир здоров'я. Приблизно половину денного часу (тобто близько 6 годин) діти повинні знаходитися в стані активної діяльності. Відомо, що найбільшу користь приносять спільні з батьками заняття. Нехай міцно увійдуть до устрою життя вашої сім'ї уранішня зарядка, пішохідні прогулянки, екскурсії, походи, посильна фізична праця. Зважайте разом з тим, що витрати енергії на активний ріст і велику рухову активність повністю компенсуються лише повноцінним і регулярним харчуванням.

Психологічна готовність дитини до навчання в школі є підсумком виховання і навчання дошкільника в сім'ї та дитячому садочку. Вона визначається системою вимог, які школа пред'являє до дитини : відповідальне відношення до навчання, міра довільності управління своєю поведінкою, здатність виконувати розумову працю, що забезпечує свідоме засвоєння знань, встановлювати з дорослими і однолітками контакти на основі спільної діяльності.

З психологічної точки зору передусім слід звернути увагу на такі складові: мотиваційну, емоційно-вольову, інтелектуальну, соціальну готовність і рівень розвитку зорово-моторної координації.

Ці різновиди психологічної готовності розглянемо у наступних статтях у розділі "Сторінка психолога/Поради батькам".

Поради психолога

Практичний психолог Яковенко О.В.

Опубліковано: 06-04-2016

• «Живи активно-мисли позитивно» (День Позитиву)
  • Інформація про проведення уроків фізичної культури
  • Увага! З 30.09.2019 змінено розклад дзвінків

• Мистецький захід «КОЗАЦЬКА СЛАВА Й ПІСНЯ НАС ЄДНАЄ, ЛЮБИТИ Й ЗАХИЩАТИ УКРАЇНУ ЗАКЛИКАЄ»
  • Тренінг «Запобігання булінгу в учнівському середовищі»
  • ДЕНЬ ПОЗИТИВУ

• Вітаємо учнів та вчителів із перемогою в інтелектуальних змаганнях
  • Перемога у конкурсі "Громадський бюджет у місті Запоріжжя"
  • Перша перемога в цьому навчальному році!